II Seminarium projektu POWERTY- on line za nami

II Seminarium projektu POWERTY- on line za nami. 8 kwietnia przedstawiano przepisy, które mają wpływ na ubóstwo energetyczne i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w grupach wrażliwych. Głównym gospodarzem spotkania był nasz francuski partner : Agencja Środowiska Energetycznego Owernia - Rodan – Alpy. https://www.auvergnerhonealpes-ee.fr/

 Dokonano    przeglądu strategii i planów UE, ram regulacyjnych w regionach partnerów projektu. Wszystko to wraz z prezentacją dobrych praktyk zidentyfikowanych przez partnerów projektu pod kątem przepisów.

Podczas drugiego dnia umówiono min: Program pożyczki ekologicznej o zerowej stopie procentowej wspierający energię odnawialną (ECO-PTZ), Kupon na energię, Zmiany w polityce mające na celu ułatwienie korzystania z energii odnawialnej i zainstalowanie I Andaluzyjskiego planu dla osób starszych. Z Polski  Projekt LIFE https://www.facebook.com/LIFEopolskie   przedstawiała Pani Katarzyna Jasińska z https://www.facebook.com/Urz%C4%85d-Marsza%C5%82kowski-Wojew%C3%B3dztwa-Opolskiego-625787964102223 za co serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia wkrótce na spotkaniu partnerów regionalnych podczas, którego  będziemy omawiać przedstawione dobre praktyki w języku polskim.

 

Do pobrania:

Komunikat prasowy w języku polskim