Festiwal Recyklingu - dołącz do wydarzenia online

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska organizuje FESTIWAL RECYKLINGU

– wydarzenie otwarte dla wszystkich mieszkańców w bezpiecznej formule streamingu on-line. 

FESTIWAL RECYKLINGU odbędzie się w piątek, 13 listopada 2020 roku, od godziny 8:00 na żywo na platformie Facebook

Festiwal podzielono na trzy bloki tematyczne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla najmłodszych uczestników przygotowano gry, zabawy, warsztaty kreatywne, mini przedstawienie, ciekawostki związane z segregacją odpadów i wiele więcej. Natomiast dorośli będą mogli zapoznać się z prawidłową segregacją problematycznych odpadów, dobrymi praktykami w zakresie segregacji odpadów a na warsztatach dowiedzieć się  jak zmienić odpady w surowce i wykorzystać do stworzenia praktycznych przedmiotów. Uczestnikom przybliżymy tematykę zero waste, a podczas festiwalu będzie można również porozmawiać  z ekspertami w zakresie gospodarki odpadami.

Dla małych i dużych uczestników zaplanowano warsztaty jak stworzyć zabawki ze starych skarpet, ekoprzyborniki z niepotrzebnych słoików i puszek, co zrobić ze starym t-shirtem a także jak wykonać ekologiczne ozdoby świąteczne.

Uczestnicy Festiwalu biorący aktywny udział zostaną nagrodzeni m.in. zestawami EKO gadżetów, biletami do instytucji kultury (kina, teatru), bonami zakupowymi, grami planszowymi edukującymi w zakresie segregacji odpadów, itp. 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej” RPOP.05.02.00-16-0015/17, w ramach Regionalnego Programu Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Szczegółowe informacje o Festiwalu będą pojawiać się codziennie na stronie wydarzenia na Facebook’u