Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - AKTUALIZACJA

16 maja 2017 r. Zarząd Województwa Opolskiego, uchwałą nr 3788/2017 zaktualizował listę projektów wybranych do dofinansowania w trybie konkursowym, w ramach I naboru do poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Poniżej prezentujemy listę członków Komisji Oceny Projektów biorących udział w ocenie projektów, w trybie konkursowym w ramach I naboru do poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej RPO WO 2014-2020:

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - AKTUALIZACJA

20 marca 2017 r. Zarząd Województwa Opolskiego, uchwałą nr 3516/2017 zaktualizował listę projektów wybranych do dofinansowania w trybie konkursowym, w ramach I naboru do poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Poniżej prezentujemy listę członków Komisji Oceny Projektów biorących udział w ocenie projektów, w trybie konkursowym w ramach I naboru do poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej RPO WO 2014-2020:

 


AKTUALIZACJA WYNIKÓW OCENY MERYTORYCZNEJ

3 lutego 2017 r. Komisja Oceny Projektów zakończyła ocenę merytoryczną projektów złożonych w ramach I naboru do poddziałania 9.1.4  Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej z uwzględnieniem procedury odwoławczej. 1 marca br., Instytucja Pośrednicząca WUP RPO WO 2014-2020, potwierdziła kwalifikowalność ocenionych projektów. Poniżej prezentujemy listę projektów po ocenie merytorycznej, zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu tj. etapu IV – rozstrzygnięcie konkursu z uwzględnieniem procedury odwoławczej:


ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU

3 stycznia 2017 r. Zarząd Województwa Opolskiego, uchwałą nr 3143/2017, zatwierdził listę projektów wybranych do dofinansowania w trybie konkursowym, w ramach I naboru do poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Poniżej prezentujemy listę członków Komisji Oceny Projektów biorących udział w ocenie projektów w trybie konkursowym w ramach I naboru do poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej RPO WO 2014-2020.


KOMUNIKAT O ZMIANIE TERMINU ZAKOŃCZENIA OCENY MERYTORYCZNEJ – PROCEDURA ODWOŁAWCZA

Nawiązując do ogłoszenia o naborze wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi IX Wysoka jakość edukacji dla Poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej w ramach RPO WO 2014-2020 z dnia 27.05.2016 r. Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska, pełniące rolę Związku ZIT jako Instytucja Pośrednicząca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 – 2020 (IP RPO WO 2014-2020) informuje, iż Zarząd Województwa Opolskiego na posiedzeniu w dniu 30 stycznia br. podjął decyzję o zmianie terminu zakończenia oceny merytorycznej ww. projektów.

W związku z powyższym, ocena merytoryczna zostaje przedłużona do dnia 24 lutego 2017 r.

 


WYNIKI OCENY MERYTORYCZNEJ

6 grudnia 2016 r. Komisja Oceny Projektów zakończyła ocenę merytoryczną projektów złożonych w ramach I naboru do poddziałania 9.1.4  Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej. 23 grudnia br., Instytucja Pośrednicząca WUP RPO WO 2014-2020, potwierdziła kwalifikowalność ocenionych projektów. Poniżej prezentujemy listę projektów po ocenie merytorycznej, zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu tj. etapu IV – rozstrzygnięcie konkursu.


KOMUNIKAT O ZMIANIE TERMINU ZAKOŃCZENIA OCENY MERYTORYCZNEJ

Nawiązując do ogłoszenia o naborze wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi IX Wysoka jakość edukacji dla Poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej w ramach RPO WO 2014-2020 z dnia 27.05.2016 r. Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska pełniące rolę Związku ZIT jako Instytucja Pośrednicząca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 – 2020 (IP RPO WO 2014-2020) informuje, iż Zarząd Województwa Opolskiego na posiedzeniu w dniu 28 listopada br. podjął decyzję o zmianie terminu zakończenia oceny merytorycznej ww. projektów. W związku z powyższym, ocena merytoryczna zostaje przedłużona do dnia 9 grudnia 2016 r.


INFORMACJA UZUPEŁNIAJĄCA O ZAKOŃCZENIU OCENY FORMALNEJ

W nawiązaniu do informacji z dnia 12 października 2016 r., dotyczącej zakończeniu oceny formalnej projektów złożonych w ramach poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej RPO WO 2014-2020, informujemy iż ostatecznie 7 projektów przeszło pozytywnie ocenę formalną i zostało przekazanych do następnego etapu konkursu tj. oceny merytorycznej.


INFORMACJA O ZAKOŃCZENIU OCENY FORMALNEJ

12 października 2016 r. zakończyliśmy ocenę formalną projektów złożonych w ramach poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej. RPO WO 2014-2020. 6 projektów przeszło pozytywnie ocenę formalną i zostało przekazanych do następnego etapu konkursu tj. oceny merytorycznej.

Informacja tabelaryczna nt. projektów spełniających kryteria formalne, tj. zakwalifikowanych do oceny merytorycznej w ramach konkursowej procedury wyboru projektów dla działania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej.

 


INFORMACJA O SPEŁNIENIU WYMOGÓW FORMALNYCH

W dniach 27 czerwca – 4 lipca 2016 r. IP ZIT (Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska pełniące rolę Związku ZIT) przeprowadzała nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej RPO WO 2014-2020. W ramach niniejszego naboru, w trybie konkursowym wpłynęło 7 wniosków o dofinansowanie projektów z EFS.

Dnia 23 sierpnia 2016 r. zakończyliśmy weryfikację wymogów formalnych złożonych wniosków o dofinansowanie projektów. Wszystkie wnioski o dofinansowanie projektów przeszły pozytywnie weryfikację wymogów formalnych i zostały zakwalifikowane do oceny formalnej.

Informacja tabelaryczna nt. projektów spełniających wymogi formalne, tj. zakwalifikowanych do oceny formalnej w ramach konkursowej procedury wyboru projektów dla działania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej


PYTANIA I ODPOWIEDZI (FAQ) dotyczące konkursu 9.1.4


SPOTKANIE  INFORMACYJNE  DLA POTENCJALNYCH  WNIOSKODAWCÓW


 

Termin naboru wniosków

27.06.2016 r. do 04.07.2016 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu

Grudzień 2016 r.

Miejsce składania wniosków

 

 
Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska
Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych
Dział Oceny i Wyboru Projektów (I piętro)
ul. Horoszkiewicza 6, 45-301 Opole
(wejście od ul. Sosnkowskiego)
 

Sposób składania wniosków o dofinansowanie

Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć w formie:

  • Elektronicznej (wypełniony z użyciem panelu wnioskodawcy dostępnego na stronie https://pw.opolskie.pl);
  • Papierowej.

Instrukcja przygotowania wersji elektronicznej i papierowej wniosku o dofinansowanie projektu (EFS) stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu.

W zakresie doręczeń i sposobu obliczania terminów stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego.

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się podmioty działające w obszarze wychowania przedszkolnego.

Forma prawna beneficjenta musi być zgodna z klasyfikacją form prawnych podmiotów gospodarki narodowej określonych w § 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń (Dz.U. 2015 poz. 2009).

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Przedmiotem konkursu jest typ projektu określony dla działania 9.1  Rozwój edukacji, poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej w ramach Osi priorytetowej IX Wysoka jakość edukacji RPO WO 2014-2020, w zakresie:

Typ 1) Zwiększenia dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez[1]:

  1. rozszerzenie oferty ośrodków wychowania przedszkolnego
    o zajęcia dodatkowe:
  1. podnoszące jakość edukacji przedszkolnej w zakresie kształcenia i rozwijania u dzieci w wieku przedszkolnym kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej),
  2. wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w wieku przedszkolnym w zakresie stwierdzonych deficytów i/lub uwzględniające indywidualizację pracy z dzieckiem 3-4 letnim, w tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych;
  1. doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego do pracy
    z dziećmi w wieku przedszkolnym w zakresie:
  1. stosowania metod i form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci w wieku przedszkolnym kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej),
  2. wyrównywania stwierdzonych deficytów, w tym w szczególności z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz
    w zakresie współpracy nauczycieli z rodzicami, w tym radzenia sobie w sytuacjach trudnych;
  1. dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównywanie deficytu wynikającego
    z niepełnosprawności;
  2. tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, w tym miejsc wychowania przedszkolnego dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, w istniejących lub nowoutworzonych ośrodkach wychowania przedszkolnego;
  3. wydłużenie godzin pracy ośrodków wychowania przedszkolnego;
  4. dostosowanie i doposażenie istniejącej infrastruktury wychowania przedszkolnego.
 
[1] Działania określone w lit. b), e), f) nie mogą być realizowane jako odrębny typ projektu. Interwencję określoną w lit b) i/lub e) i/lub f) należy łączyć z działaniami określonymi w lit. a) i/lub c) i/lub d). Beneficjent może zrezygnować ze stosowania się do powyższego wymogu pod warunkiem, że zapewni realizację jednego z działań określonych w lit. a)/ c)/ d) poza projektem.
 

Kryteria wyboru projektów

 

Wnioski o dofinansowanie projektów złożone w ramach konkursu zostaną ocenione przez Komisję Oceny Projektów w oparciu o zatwierdzone przez Komitet Monitorujący RPO WO 2014-2020 Kryteria wyboru projektów dla działania 9.1 Rozwój edukacji, poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej, które stanowią załącznik nr 5 do Regulaminu konkursu.

Maksymalny % poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu

Zgodnie z Szczegółowym Opisem Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Zakres: Europejski Fundusz Społeczny projekty będą dofinansowane w 85 %.

 

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

 

Wartość dofinansowania w ramach RPO WO 2014-2020 dla poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej wynosi łącznie 6 400 000,00 PLN, w tym 6 400 000,00 PLN pochodzące z EFS.

Umowy o dofinansowanie projektów zostaną podpisane, z uwzględnieniem wysokości dostępnej alokacji wyliczonej na podstawie Algorytmu przeliczania środków.

 

Niezbędne dokumenty

 

Regulamin konkursu 9.1.4

  1. Etapy konkursu (EFS).
  2. Instrukcja przygotowania wersji elektronicznej i papierowej wniosku o dofinansowanie projektu (EFS).
  3. Wzór wniosku o dofinansowanie (EFS).
  4. Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie (EFS).
  5. Kryteria wyboru projektów dla poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej.
  6. Wzór umowy o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami /wzór umowy ryczałtowej o dofinansowanie projektu.
  7. Lista wskaźników na poziomie projektu dla poddziałania 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej.
  8. Podział jednostek przestrzennych województwa opolskiego
    wg klasyfikacji DEGURBA.
  9. Sposób weryfikacji nabycia kwalifikacji i kompetencji przez nauczycieli.
  10. Analiza uwarunkowań i zróżnicowań przestrzennych w województwie opolskim dotyczących dostępności miejsc wychowania przedszkolnego.

 

Inne dokumenty obowiązujące w naborze

  1. Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
  2. Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Zakres Europejski Fundusz Społeczny (wersja nr 10).
  3. Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Opolskiej.
  4. Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w zakresie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
  5. Wytyczne w zakresie trybów wyboru projektów na lata 2014-2020.
  6. Wytyczne w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020.
  7. Wytyczne w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze edukacji na lata 2014-2020.
  8. Wytyczne programowe dla realizacji przedsięwzięć w obszarze wychowania przedszkolnego w ramach Osi priorytetowej 9. Wysoka jakość edukacji RPO WO 2014-2020.
  9. Wytyczne w zakresie monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020.
  10. Wytyczne w zakresie warunków gromadzenia i przekazywania danych w postaci elektronicznej na lata 2014-2020.
  11. Podręcznik wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji.
  12. Wytyczne w zakresie kontroli realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020.
  13. Wytyczne w zakresie realizacji zasady partnerstwa na lata 2014-2020.
  14. Taryfikator maksymalnych, dopuszczalnych cen towarów i usług typowych (powszechnie występujących) dla konkursowego i pozakonkursowego trybu wyboru projektów, dla których ocena przeprowadzona zostanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 w części dotyczącej Europejskiego Funduszu Społecznego.
  15. Regulamin pracy komisji oceny projektów oceniającej projekty w ramach EFS RPO WO 2014-2020, wersja 3.
  16. Lista sprawdzająca do autokontroli w zakresie stosowania prawa zamówień publicznych (PZP) dla Beneficjentów funduszy unijnych.

 

Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek

W przypadku negatywnej oceny projektu, o której mowa w art. 53 ust. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. 2016 poz. 217) – zwanej dalej „ustawą wdrożeniową”, wnioskodawca ma prawo w terminie 14 dni od dnia doręczenia informacji, o której mowa w art. 46 ust. 3 ww. ustawy, złożyć pisemny protest za pośrednictwem instytucji, o której mowa w art. 39 ust. 1, tj. IOK – IP ZIT RPO WO 2014-2020, zgodnie z pouczeniem, o którym mowa w art. 46 ust. 5 ww. ustawy

Informacja na temat procedury odwoławczej obowiązującej dla konkursu została szczegółowo opisana w rozdziale 15 ustawy wdrożeniowej zamieszczonej na stronie internetowej www.rpo.opolskie.pl w zakładce: Zapoznaj się z prawem i dokumentami.

Pytania i odpowiedzi

 

W przypadku konieczności udzielenia wnioskodawcy wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu oraz pomocy w interpretacji postanowień niniejszego Regulaminu konkursu,  IP ZIT (Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska) udziela indywidualnie odpowiedzi na pytania wnioskodawcy. Zapytania do IOK można składać za pomocą:

  • E – maila: info@ao.opole.pl
  • Faksu: +48 77 44 59 612
  • Telefonu: +48 77 54 17 933
  • Bezpośrednio w siedzibie:

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska

Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Dział Oceny i Wyboru Projektów

ul. Horoszkiewicza 6, 45-301 Opole

Linki