Spotkanie partnerów projektu POWERTY 13-14.06.2022 r.

W dniach 13 i 14 czerwca 2022 r. partnerzy projektu POWERTY i inne zainteresowane strony zebrały się na spotkaniu wymiany doświadczeń, które odbyło się w Starosel w Płowdiwie w Bułgarii.

Podczas wydarzenia pani Hannah Charles z Uniwersytetu w Manchesterze przedstawiła najnowsze aktualizacje dotyczące ubóstwa energetycznego w Europie w latach 2021-2022, podkreślając również różne specyfiki w regionach partnerskich (Hiszpania, Francja, Litwa, Bułgaria i Polska). Zwraca się uwagę na obecne duże czynniki wpływające na ubóstwo energetyczne, takie jak sytuacja Covid-19 i związane z nią zmiany gospodarcze, które nadal trwają i konflikt na Ukrainie, który wpływa na ceny dostaw ropy i gazu w całej Europie.

W związku z tym przedstawiono plany działania dla uczestniczących regionów wszystkich partnerów. Ponadto partnerzy podzielili się postępami w trzech akcjach pilotażowych, które zostały ustalone w ramach czasowych POWERTY.

Podczas drugiego dnia spotkania wszyscy partnerzy projektu wzięli udział w  wizycie studyjnej przy dobrych praktykach opracowanych przez Agencję Energetyczną płowdiwska (EA) w  ramach działań Pilotażowych. Partnerzy mogli odwiedzić i zapoznać się z bardziej technicznymi szczegółami dwóch pilotażowych programów pilotażowych PV plus bateryjnych, które zostały wdrożone lokalnie.

Więcej szczegółowych informacji na temat spotkania znajduje się w pliku.