Wizyty w gminach SAO - Dni Ozimka

„Wehikuł czasu”- to tytuł przypadających na 9-10 czerwca Dni Ozimka, które w tym roku odbyły się na terenie wokół Domu Kultury. W tegoroczne święto miasta wpisały się również obchody 65-lecia Domu Kultury i 55-lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku.

Impreza w tym roku była wyjątkowo udana, a my wraz z naszym aglomeracyjnym stoiskiem promowaliśmy wszystkie z gmin należących do Stowarzyszenia oraz edukowaliśmy młodsze pokolenia w temacie ochrony przyrody i różnorodności biologicznej nagradzając najmłodszych zestawem młodego ekologa czy edukacyjnymi kolorowankami i łamigłówkami.

Podczas imprezy mogliśmy posłuchać „Miłości po Śląsku” wykonaniu zespołów ludowych Heidi i Babie Lato z Ozimka, Opolskie Dziołchy z Antoniowa i Dzióbki z Biestrzynnika. O tym, że wszyscy jesteśmy ulepieni ‘Z jednej gliny” opowiadał spektakl w międzynarodowej, ale także złożonej z mieszkańców naszej gminy obsadzie, również z udziałem zespołów ludowych Jutrzenka i Grodziec.

Zanim na scenie Domu Kultury rozpoczął się kolejny występ, wkroczyli na nią strażacy z OSP Antoniów świętujący 90-lecie swojej jednostki.