I spławikowe zawody wędkarskie w ramach wsparcia i rozwoju partnerstwa gmin Aglomeracji Opolskiej w obszarze III filaru – ochrona przyrody i promocja bioróżnorodności

W sobotę 8 września 2018 r. w Biestrzynniku z okazji 5 lecia powstania Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska odbyły się pierwsze spławikowe zawody wędkarskie w ramach wsparcia i rozwoju partnerstwa gmin Aglomeracji Opolskiej w obszarze III filaru – ochrona przyrody i promocja bioróżnorodności.

W zawodach wzięło udział 24 wędkarzy z terenu Aglomeracji Opolskiej reprezentujących gminy: Chrząstowice, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Komprachcice, Krapkowice, Łubniany, Murów, Niemodlin, Ozimek, Popielów i Strzeleczki a także wędkarze z Komendy Miejskiej PSP w Opolu oraz Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach drużynowej i indywidualnej.

W kategorii drużynowej I miejsce, a tym samym puchar Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska zdobyli reprezentanci Gminy Ozimek łowiąc ryby o łącznej wadze 4480 g, II miejsce zdobyli reprezentanci Gminy Murów (3040 g) a trzecie reprezentanci Gminy Niemodlin (2815 g).

W kategorii indywidualnej I miejsce zdobył reprezentant Gminy Ozimek Rafał Skrzypczak łowiąc ryby o łącznej wadze 3120 g, II miejsce zdobył reprezentant Gminy Murów Piotr Czech (2045 g) a trzecie reprezentant Gminy Niemodlin Jan Hoheisel (1775 g).

Pod koniec zawodów, dzięki gościnności Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego z siedzibą w Opolu, mieliśmy okazję zwiedzić Ośrodek Zarybieniowy na Paliwodzie w Biestrzynniku oraz spróbować wędzonego pstrąga z lokalnej hodowli.

Organizatorami zawodów byli: Biuro Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska oraz Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego z siedzibą w Opolu.

Nas, przedstawicieli Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska najbardziej cieszyła ekologiczna i humanitarna postawa uczestników zawodów. Zauważalna była troska o to, by środowisko nie odczuło obecności ludzi na wodzie, a każda żywa ryba po zważeniu natychmiast wracała z pluskiem do domu.

Dziękujemy za wyśmienitą zabawę, już licząc na kolejną edycję zawodów. A więc – do zobaczenia za rok!